Yaz Aylarında Bir Başka! Yurt Dışında Görmeniz Gereken 10 Alternatif Rota

Yaz tatilinde yurt dışına çıkmak isteyenler burada mı? Hep doğal güzellikleri hem de avantajları ile yaz tatilinizde planlarınıza ekleyebileceğiniz, birbirinden keyifli yurt dışı rotaları bu içeriğimizde. Hadi gelin hep birlikte gitmek istediğimiz en uygun ülkeyi seçelim!

1. Kotor Körfezi, Karadağ

Hem vizesiz hem de uygun fiyatlı bir yer arıyorsanız Karadağ’da yer alan Motor Körfezi’ne gidebilirsiniz. Kotor’da kalabileceğiniz gibi körfezde yer alan minik kasabalarda kalabilir, doğa ile iç içe vakit geçirebilir ve deniz tatili de yapabilirsiniz.

2. Algavre, Portekiz

Klasik bir Portekiz tatili yapmak istemiyor ve tatilinizi deniz ile birleştirmek istiyorsanız Algavre çok iyi bir seçenek olabilir. Buraya kadar gelmişken de Portekiz’in güney sahillerini keşfetmek ruhunuza çok iyi gelecek!

3. Sicilya, İtalya

Hem İtalyan lezzetlerine doyayım hem de deniz tatili yapayım diyorsanız Sicilya çok iyi bir seçenek olacaktır. İtalya’ya gitmişken roadtrip yapabilir, eşsiz lezzetteki makarnaları tadabilir ve sanat ile iç içe bir tatil yapabilirsiniz.

4. Hurghada, Mısır

Şarm El Şeyh gibi turistik yerlerden kaçmak ama Mısır kültürünü de tanımak istiyorsanız Hurghada oldukça iyi bir seçenek. Kapıda vize işlemlerinin başladığı Mısır’a gitmişken Kızıldeniz’de yüzdükten sonra Kahire’ye gidip piramitleri de görebilirsiniz.

5. Kauai, Hawaii

Biraz uzaklara gitmek ve Hawaii kültürünü keşfetmek istiyorsanız doğal güzellikleri ve sizi büyüleyecek manzaraları ile Kauai mükemmel bir tercih olabilir.

6. Havana, Küba

Küba o eşsiz tarihini ve tarzını kaybetmeden önce görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Küba’nın başkenti Havana da bu yaz tatilinizi farklı bir noktaya çekmenize ve yeni bir kültürle tanışmanıza olanak sunacak yerler arasında.

7. Chiang Mai, Tayland

Tayland’ın doğası ile birlikte fillerini keşfetmek ve tapınaklarını ziyaret etmek, kültürünü yakından görmek istiyorsanız vizesiz şekilde Chiang Mai’ye gidebilirsiniz. Hem çevredeki yerleri de kasabaları da keşfetmek çok heyecanlı olacaktır.

8. Ko Phi Phi, Tayland

Daha çok beyaz kumlarda vakit geçirdiğiniz ve hindistan cevizi sütünüzü yudumladığınız bir tatil diliyorsanız hem uygun fiyatlı olması hem de vizesiz seyahat etme imkanı ile Tayland’ın Ko Phi Phi adası da çok iyi bir seçenek olabilir.

9. Coron Adası, Filipinler

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Filipinler de tatil rotasına eklenmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Özellikle masmavi denizi ve doğası ile Coron Adası bu yaz ziyaret edebileceğiniz bambaşka bir nokta!

10. Galway, İrlanda

İrlanda’nın farklı bir yüzünü keşfetmek için Galway rotası yapabilirsiniz. Dublin’e oldukça yakın bir mesafede konumlanan Galway tarihi kalelerinin yanı sıra İrlanda’nın yemyeşil doğasını da sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx