Teknoloji yazarından Zuckerberg itirafı: Panik atak geçirip bayılabilir!

Meta-eski adıyla Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, kaygılarını dövüş sanatlarına ve kıyamet günü hazırlıklarına yönlendirmeden önce paniklemiş, ter içinde kalmış biriydi ve çalışanlarından en az biri bir muhabiri bu konuda uyarmaya çalıştı.

Deneyimli teknoloji gazetecisi Kara Swisher, New York Magazine tarafından yayınlanan yakında çıkacak kitabından bir alıntıda, onlarca yıllık kariyeri boyunca en sevdiği anekdotları ve karşılaşmalarını anlattı.

Bu hikayelerden biri, 2010 yılında, yıllar önce bir Facebook yöneticisiyle yaptığı bir tartışmanın konusu olduğu anlaşılan, gözle görülür şekilde terli ve çok daha genç bir Zuckerberg ile yaptığı ve artık meşhur olan röportajı içeriyordu.

“TOPLULUK ÖNÜNDE KONUŞURKEN PANİK ATAK GEÇİRMİŞ”

“‘Topluluk önünde konuşma yaparken panik atak geçiriyor’ diye uyarmıştı bir Facebook yöneticisi beni yıllar önce,” diye açıklıyor yazar. “Bayılabilir.”

Gerçekten de, Swisher o meşhur görüşmeyi anlatırken, genç adamın sağlığı konusunda oldukça endişeliydi.

“Swisher, “Mark Zuckerberg’in solgun ve yuvarlak yüzünden ter boşanırken, ayaklarımın dibinde yere yığılıp yığılmayacağını merak ettiğimi hatırlıyorum” diye yazdı.

Swisher’ın kurucusu olduğu aynı adlı yayının ev sahipliği yaptığı All Things Digital konferansında çekilen görüntülerde Zuckerberg’in gizlilik konusunda sorguya çekilmekten rahatsız olduğu açıkça görülüyor.

Hatta bir noktada Swisher, sakinleşmesine yardımcı olmak için kapüşonunu çıkarıp çıkarmak istemediğini soruyor.

Zuckerberg’in ise bu soruya “Hayır, kapüşonumu hiç çıkarmıyorum.” şeklinde cevap verdiği belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx