Nintendo Switch 2 için geri sayım!

Nintendo Swith, 3 Mart 2017 tarihinde tanıtılmış ve oyunseverler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Oyun konsolunun tanıtımının üzerinden 6 yıl geçmesinin ardından birçok kullanıcı yeni nesil Nintendo Switch için beklentiye girmiş durumda. Son gelen haberler ise Nintendo Switch 2 bekleyenleri sevindirecek gibi görünüyor.

Nintendo Switch 2 için iddialar artmaya başladı

Nintendo hayranları, birkaç yıldır konsol üreticisinin Switch 2’yi ne zaman duyuracağını merak ediyor. Nintendo’nun henüz konuyla ilgili resmi bir açıklaması olmasa da, Twitter’da Nintendo’nun popüler oyun konsolunun yeni nesline işaret eden bir dizi söylenti ortaya çıktı.

NWeedle isimli bir Twitter kullanıcısı, yeni nesil oyun konsolu için geliştirme kitlerinin resmi olarak İspanya’ya ulaştığını iddia ediyor. Eğer bu iddialar doğruysa, Nintendo tarafından yakın bir zamanda Siwtch 2 için müjdeli bir haber duyabiliriz.

Daha önce yaptığı önemli sızıntılarla adını duyuran NWeedle, yeni oyun konsollarının tanıtımından önceki son aşamada olduğumuzu düşünüyor. Geliştirme aşamasında olan Nintendo Switch 2, eğer son yapılacak olan testleri de başarı ile geçerse kısa bir süre içerisinde yüzünü gösterebilir.

NWeedle daha önce de Nintendo hakkındaki sızıntları doğru bir şekilde aktarmayı başarmıştı. Bunlar arasında 2020 yılında yaptığı Metroid Dread sızıntısı da bulunuyor. Popüler oyun daha sonra 2021 yılında ise kullanıma sunulmuştu.

Nintendo Switch, 6 yılı aşkın bir süredir piyasaya bulunuyor. Oyunseverler ise uzun süredir oyun konsolunun yeni ve daha güçlü bir versiyonu için şirkete baskı yapıyor. Nintendo’nun ise bu baskılar üzerine yakın zamanda yeni bir oyun konsolu tanıtması bekleniyor.

Nintendo; Microsoft ve Sony ile saf güç olarak yarışamasa da yeni nesil bir Nintendo Switch ile birçok oyunseverin gönlünü kazanabilir. Peki siz olası bir Nintendo Switch 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx