Dusan Tadic’ten Derbi Yorumu

Trendyol Süper Lig’de hafta sonu Beşiktaş’a konuk olacak Fenerbahçe’de Dusan Tadic açıklamalarda bulundu.

Derbide kazanmak istediklerini belirten Tadic, “Son maçta iyi bir galibiyet aldık. Son maçtan sonra Beşiktaş derbisine hazırlanmak için birkaç günümüz vardı. İyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Takım olarak en iyisini yapacağız. Derbi maçı hem oynaması hem de izlemesi keyifli olacaktır. Derbide 3 puan almak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“HEDEFİMİZ VE İSTEĞİMİZ BU YÖNDE”

Beşiktaş karşısında kazanıp galibiyet serisi yakalamak istediklerini belirten deneyimli oyuncu, mücadeleye ve sezonun başındaki galibiyet serisine ilişkin, “Sakatlıklar söz konusu oldu. Aynı pozisyonda çok fazla sakatlık oldu. Bizim de performansımızı düşürdü. Mazaret sunacak insanlar değiliz. Takımdan bazı isimler sakatlandığında kendi ritminizi ortaya koyarken düşüşler olabiliyor. Beşiktaş’a karşı kazanıp galibiyet serileri yakalamak istiyoruz. Hedefimiz ve isteğimiz bu yönde.” açıklamasında bulundu.

“BUNUN İÇİN ÇABALIYORUZ”

Farklı pozisyonlarda oynayabildiğini ve takımın kazanması için çabaladıklarını belirten Tadic, “Bence iyi oyuncular, farklı pozisyonlarda oynayabilmeli. Genel anlamda sol kenarda oynayabiliyorum ama sağ kenar, on numara sahte forvet rolünde oynayabiliyorum. Önemli olan şey takımın ihtiyacı olan şeyleri sahaya yansıtabilmek. Takım için önemli olan şey galibiyet ve bizden bunun için çabalıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“EKSTRA MOTİVASYON YARATABİLİYOR”

Beşiktaş derbisine ilişkin ayrıca Tadic, “Kariyerimde bu tarz çok fazla maça çıktım. Bu maçlarda ekstra motivasyona sahip oluyorsunuz. Bu tip maçlarda çok fazla efor göstermek gerekiyor. Sadece camia için değil, taraftarlar için de çok önemli bir maç. Derbi dışındaki maçlar da çok önemli ve konstrasyona sahip olmanız gerekiyor. Beşiktaş’ın da sakatlık problemleri var. Hem Beşiktaş’ın hem de bizim çok fazla sakatlık yaşayan futbolcumuz var, en çok sorun yaşayan takımlarız. İki takım da birbirini yenmek isteyecektir. Bizler açısından önemli bir maç var. Bu tip maçlar oyuncularda ekstra motivasyon yaratabiliyor.” yorumunda bulundu.

“BÖYLE ATMOSFERDE OYNAMAYA ALIŞKANIZ”

Ajax’ta oynadığı dönemde Beşiktaş’a karşı oynadığı maçlarla ilgili soruya Tadic şu yanıtı verdi, “Ajax’la Beşiktaş’a karşı iki maçta oynamıştım. Güzel bir tecrübeydi. Böyle atmosferlerde oynamaya alışkınız. Futbolda olması gereken şeyler. Derbi çok önenmli bir derbi. Galatasaray ve Beşiktaş derbileri Fenerbahçe için çok önemli maçlardır. 3 puanı almak için her şeyimizi ortaya koyacağız.”

“BU YÜZDEN FENERBAHÇE’Yİ TERCİH ETTİM”

Transfer döneminde adı Beşiktaş’la da anılan Tadic konuyla ilgili, “Fenerbahçe’ye gelmeden önce çok fazla teklif vardı. Menajerimle yaptığım konuşmada çok fazla teklif olacağını bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk. Beşiktaş’la ne oldu bilmiyorum. Fenerbahçe’ye gelmeye karar vermiştim. Burada iyi bir şekilde ve güzel bir şekilde karşılandım. Bu yüzden Fenerbahçe’yi tercih ettim. Benim konuşabileceğim tek şey Fenerbahçe’ye gelmem. Fenerbahçe’ye neden geldiğimi biliyorum. Bahsettiğim projeler buna bir sebepti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx