Duş başlıklarındaki kireçlenmeye pratik çözüm! Oysa temizlemek bu kadar basitmiş

Duş başlıklarındaki kireçlenme sorunu, kötü bir görüntü oluşturur. Öte yandan su akışını da engelleyebilir. Bu nedenle duş başlıklarındaki kireçlenmeyi temizleyen yöntemler de araştırılabiliyor. Ayrıca bu noktada tercih edilecek pratik bir yöntem, ‘oysa temizlemek bu kadar basitmiş’ bile dedirtebiliyor.

DUŞ BAŞLIKLARINDAKİ KİREÇLENMEYE PRATİK ÇÖZÜM

Duş başlıklarındaki kireçlenmeyi temizleyebilen birçok farklı yöntem bulunuyor. Ancak bu yöntemlerden bazıları uğraştırıcı olurken, ötekileri pratik bir şekilde gerçekleşebiliyor. Nitekim pratik yöntemlerden biri, beyaz sirke olarak ön plana çıkıyor.Beyaz sirke yönteminde, duş başlığını kapatacak bir poşet alınarak içine beyaz sirke ve su doldurulur. Ayrıca beyaz sirkeye göre su daha fazla olmalı. Devamında ise sirkeli su doldurulan poşet, duş başlığına bir ip ya da paket lastiği ile tutturularak ortalama 1 saat bekletilir. Ardından sirkeli su dolu poşet çıkartılır ve duş başlığı sünger ile ovalanarak temizlenir.

Sirkedeki yüksek asit, duş başlıklarındaki kireçlenme problemini çözebilir. Bu sayede tıkanan delikler de açılabilir. Ancak duş başlıklarının üretim malzemesi farklı hassasiyet gösterebilir. Bu nedenle yukarıdaki temizleme yöntemi mevcut duş başlığına zarar verebilecek nitelikteyse, uygulanmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx