UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimi ne vakit yapılacak?

UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 2022-23 dönemi 2. ön eleme tipi kura çekimi için geri sayım başladı.

Fenerbahçe’nin rakibinin aşikâr olacağı kura çekimi herkes tarafından yakından takip edilecek.

Fenerbahçe’nin rakipleri ortasında ise Danimarka kadrosu Midtjylland yahut Ukrayna ekibi Dinamo Kiev yer alıyor.

Bu kadrolardan hangisi ile eşleşeceğini merak edenler, “UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimi ne vakit yapılacak?” sorusunu gündeme getirdi.

Peki, UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimi ne vakit yapılacak? İşte karşılığı…

UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekimi ne vakit yapılacak?

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme kura çekimi, İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilecek. Kura çekimi TSİ ile saat 13.00’te başlayacak. Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme çeşidinde Danimarka grubu Midtjylland yahut Ukrayna grubu Dinamo Kiev ile eşleşecek.

Turnuvanın bu ayağındaki birinci maçlar 19-20 Temmuz tarihlerinde oynanırken, rövanş maçları 26-27 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Takımlar bazında Avrupa’nın en itibarlı turnuvalarından olan UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme kura çekimi, UEFA’nın resmi sitesinden https://www.uefa.com/ adresinden şifresiz ve canlı olarak izlenebilecek.

3. Ön Eleme Çeşidi kura çekimi 18 Temmuz’da gerçekleşirken, birinci maçlar 2-3 Ağustos, rövanş maçları ise 9 Ağustos’ta oynanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.