TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Meclis Başkanı Kaiser ile görüştü

– TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Meclis Başkanı Kaiser ile görüştü

MADRİD – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik 143. Genel Kuruluna katılmak üzere geldiği İspanya’nın başkenti Madrid’de Pakistan Meclis Başkanı Asad Kaiser ile bir araya geldi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik 143. Genel Kuruluna katılmak üzere geldiği İspanya’nın başkenti Madrid’de temaslarına devam ediyor. Şentop temasları kapsamında, Pakistan Meclis Başkanı Asad Kaiser ile bir araya geldi.

Şentop görüşmede yaptığı konuşmada, “Türkiye ve Pakistan arasında süre gelen dayanışma diğer ülkelere örnek teşkil edecek niteliktedir. Gücünü halklarımız arasındaki istisnai yakınlıktan almaktadır” dedi.

İki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin üst düzeyde olmasından memnuniyet duyduğunu vurgulayan Şentop, bunun büyük potansiyele sahip ekonomik ilişkilere de en iyi şekilde yansıması gerektiğini kaydetti. Şentop, “Pakistan ile ticari ilişkilerimizi mümkün olan her alanı değerlendirerek ilerletmek ve çeşitlendirmek Türkiye için önemli bir hedeftir. Savunma sanayisi de ülkelerimiz arasında daha da büyütülmeye çok müsait iş birliği alanıdır” dedi.

İkili ticari ilişkilerde ilaç endüstrisi, gıda, enerji ve altyapı alanlarında verimli iş birlikleri olabileceğinin altını çizen Şentop, iki ülke arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi mekanizmasının yüksek verimlilik açısından önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

TBMM Başkanı Şentop ayrıca, TBMM’nin ev sahipliğinde 9-10 Aralık’ta İstanbul’da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 16. Konferansına Pakistan Meclis Başkanı Kaiser’i davet etti.TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Meclis Başkanı Kaiser ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Pakistan Meclis Başkanı Kaiser ile görüştüTBMM Başkanı Şentop, Pakistan Meclis Başkanı Kaiser ile görüştü

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.