Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ‘Geleneksel’ Çıkışını Yaptı: “Zam Yetersiz”

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, bugün taksilere yapılan zam oranını yine beğenmedi. 

Aksu, vatandaşın bile yapılan zam oranını yeterli bulmadığını iddia ederek ‘Kontak kapatacağız, taksimetreleri ayarlatmaya gitmeyeceğiz. Yapılan bu zammı kabul etmiyoruzdedi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, son yıllarda Türkiye’nin yakından tanıdığı bir figür haline geldi.

İstanbul’un taksi sorununun yeni taksilerle değil fiyatları artırarak çözebileceğini savunan Aksu bu ve benzeri çıkışlarıyla da her taksi zammı dönemi sonrası gündem oluyor.

İstanbul’da yapılan UKOME toplantısının ardından ulaşıma yapılacak zam netleşti. Buna göre Megakentte taksi açılış ücretine yüzde 75 zam geldi ve 40 liradan 70 liraya çıktı.

Taksi açılış ücretlerine de yüzde 51,52 oranında zam yapıldı ve 12,65 TL’den 19,17 TL’ye çıkarıldı.

Ancak oranlardaki yüksekliğe rağmen Aksu cephesinden zamlara ilişkin yine çok sert çıkış geldi. UKOME toplantısını terk eden Aksu, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada “Kontak kapatacağız, bu zam oranını kabul etmiyoruz” dedi.

Aksu ayrıca ‘Taksimetreleri ayarlatmaya gitmeyeceğiz. Yapılan bu zammı kabul etmiyoruz.Vatandaşımız da bu zamları yeterli bulmuyor‘ ifadelerini kullandı.

İstanbul Taksiciler Odası geçen hafta yapılan görüşmelerde başta yakıt fiyatları ve enflasyondaki artışı göstererek yüzde 100 zam istemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx