Süleyman Soylu: Patlasınlar çatlasınlar, kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’daki Beşyol Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış merasiminde konuştu.

DHA’nın haberine nazaran, “Türkiye’de birlik, beraberlik ve kardeşliğin bozulmasına karşı milletin her vakit dik durduğunu” söyleyen Süleyman Soylu, “Hiç telaş etmeyin, bugün dünden daha güzel, yarın bugünden daha âlâ olacak” tabirlerini kullandı.

‘ÖYLE BİR ADIM ATACAĞIZ Kİ, TÜRKİYE MAZLUMLARIN UMUDU OLACAK’

“Elbette dünyanın da karşı karşıya kaldığı kederlerden ve kahırlardan biz de hissemizi alıyoruz lakin bizim deneyimli bir kaptanımız, güçlü bir önderimiz var” diyen Soylu, “Tecrübesi ve bilgisiyle bugüne kadar dünyaya insanlığı ve kardeşliği anlatan etrafımızdaki çembere, ateş çemberi iken Türkiye’yi oradan çekip çıkaran bir önderimizle yol yürüyoruz. 2023, yani Cumhuriyetin 100. yılında daima birlikte o denli bir güçlü adım atacağız ki yalnızca 780 bin kilometrekarenin yalnızca 86 milyonun umudu değil etrafımızdaki coğrafyanın mazlumların mağdurların umudu haline gelen bir Türkiye olacak” biçiminde konuştu.

‘BU YAZGISI SİZ DEĞİŞTİRDİNİZ’

Türkiye’de artık kimsenin ötekileştirilmediğini savunan Süleyman Soylu, şunları söyledi:

“Patlasınlar, çatlasınlar. Kürt’ünün de Türk’ünün de Çerkez’inin de Abaza’sının da kardeş olduğu bir Türkiye var. Kimsenin ötekileştirilmediği bir Türkiye var. Alevi’sinin de Sünni’sinin de herkesin bir ortada olduğu ve kardeş olduğu bir Türkiye var. Bu kolay olmadı, bu sizle birlikte oldu. Bu sıkıntı bir sorundu. Terörü bitirmek, milletin ortasındaki muhabbeti artırmak sıkıntı bir sıkıntıydı. Hem dışarıdan hem de içeriden Türkiye’yi zorlamaya çalışanlara karşı güç bir sıkıntıydı. Fikirlerimizi, fikirlerimizi istismar etmeye çalışanlara karşı güç bir meseliydi. Bunu siz değiştirdiniz. Tayyip Erdoğan iradesiyle bir arada bu büyük millet değiştirdi. Terörü neyle yendiniz biliyor musunuz? Van’da, Hakkari’de, Diyarbakır’da saat 4’ten sonra sokağa çıkılmayan mukadderatı neyle değiştirdiniz biliyor musunuz? Siz yaptınız, siz gerçekleştirdiniz. Yalnızca ve yalnızca 50 gramlık oy pusulasıyla değiştirdiniz, ulusal iradeyle, demokrasiyle değiştirdiniz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.