Şimdi tanıtılmayan iPhone 14 modellerine artırım geldi

Apple, merakla beklenen iPhone 14 serisini önümüzdeki eylül ayında tanıtmayı planlıyor. Yeni modeller hakkında en çok merak edilen hususların başında ise fiyatlandırma geliyor.

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone modellerinde rakiplerinden daha yüksek bir fiyat siyaseti benimsiyor.

En son gelen bilgiler, Apple’ın iPhone 14 serisi akıllı telefonlarının fiyatlarını, mevcut iPhone 13 modellerinden 100 dolar daha fazla olacağını gösteriyordu. Fakat işler biraz değişti.

Ön kamera tedarikçisi değişti

Dal kaynaklarına nazaran Apple, iPhone’lardaki ön kameralar için artık Çinli bir şirket yerine Güney Koreli LG ile çalışmaya başlayacak.

Şirketin bu değişikliği iPhone 15 serisinde yapması beklenirken, değişikliğin erken gelmesi, iPhone 14 modellerini de etkileyebilir.

Aslına bakacak olursak Apple, iPhone’ların art kameraları için yıllardır LG Innotek şirketiyle çalışıyor. Lakin argümanlara nazaran şirket, ön kamera konusunda Çinli tedarikçilerin eserlerini beğenmeyerek yeniden LG’ye yöneldi.

Maliyetler 3 kat artacak

Kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran, iPhone 14’ün ön kamerası bu değişiklikten etkienirse, kamera maliyeti 3 kat artacak.

Bu da iPhone 14 serisinin daha yüksek fiyatlarla satışa sunulacağı manasına gelebilir. Lakin Apple’ın bu değişikliği fiyatlara yansıtmama ihtimali de var.

Bu değişiklikten evvel, iPhone 14 modellerinin şu fiyatlarla satışa çıkması bekleniyordu:

  • Phone 14 – 799 dolar
  • iPhone 14 Max – 899 dolar
  • iPhone 14 Pro – 1099 dolar
  • iPhone 14 Pro Max – 1199 dolar

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.