Nevşin Mengü Kimdir, Nereli? Nevşin Mengü Eğitimi Nedir?

Nevşin Mengü, son günlerde gündeme gelen isimlerden birisi oldu. Seçim gündemine girmemizle birlikte, gazeteciler ve sunucular hakkında yapılan araştırmalar hız kazandı. Nevşin Mengü’nün kariyeri ve eğitimi de merak konusu oldu. Peki Nevşin Mengü kimdir, nerelidir?

İşte detaylar…

Nevşin Mengü Kimdir?

Nevşin Mengü 2 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. 

Babası Şahin Mengü avukat ve siyasetçidir. İlk ve ortaöğretimi Ankara’da tamamlayan Mengü, Üniversite eğitimini ise yine Ankara’da Bilkent Üniversitesinde almıştır. Siyaset Bilimi öğrenimi gören Nevşin Mengü, Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul’da Galatasaray Üniversitesinde gerçekleştirmiştir.

Nevşin Mengü’nün Eğitimi

Nevşin Mengü, ilköğrenimini Ankara’da, ortaöğrenimini Ted Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimleri bölümünde almıştır. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesinde ‘Türkiye üzerine toplumsal incelemeler’ üzerine yapmıştır. 

Mengü, aynı zamanda 2017 yılında ‘İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı?’ ve 2021’de İ’Herkes İstediği gibi Yaşasın’ isiminde iki tane kitap yayımlamıştır.

Nevşin Mengü’nün Gazetecilik Kariyeri

Nevşin Mengü medya sektörüne 2004 yılında Kanaltürk televizyonunda giriş yapmıştır. Tam bir yıl sonrasında Habertürk’e geçmiş ve muhabirlik deneyimini ilk kez burada yaşamıştır.

One Ajans’tan gelen teklifle birlikte 1,5 yıl boyunca ajansın Tahran muhabirliği görevini üstlenmiştir. Sonrasında Hürriyet gazetesinde çalışmış ardından da CNN Türk’te sunuculuk ve editörlük yapmıştır.

Bir süre herhangi bir mecrada bulunmayan Nevşin Mengü 2017 yılıyla birlikte Birgün gazetesinde yazılar yazmaya başlamıştır. Şu an kendi Youtube kanalı dışında DW Türkçe’nin Youtube kanalında program yapmakta ve Fox TV’de Orta Sayfa isimli programa katılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*