Muharrem İnce’nin avukatı: Şüphelilerden bir kısmı yurt dışında, bir kısmı ise aranıyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yle ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle 17 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Soruşturmayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce’nin avukatı Fidel Okan, savcılıkla görüştüğünü aktardı ve şunları söyledi:

“Muharrem İnce’ye yönelik iftira, hakaret, tehdit, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme, şantaj, özel evrakta sahtecilik suçları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Başsavcılıkla biraz önce sona eren görüşmem nedeniyle iş bu bilgilendirmeyi yapıyoruz. Soruşturma sonucunda 17 şüpheli hakkında karar çıkarılmış, bunlardan bir kısmı gözaltına alınmış, bir kısmı yurt dışında, az sayıda bir kısım ise halen aranmaktadır.”

‘ANKARA KUŞU HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI’

Söz konusu kişilerden 2’sinin FETÖ soruşturmasında şüpheli olduğunu belirten Okan, “Dosyada vekil edenimin Cumhurbaşkanlığı adaylığı sırasında iftiraları yayan 3 ana failin 2’si hakkında FETÖ/PYD örgüt yöneticiliği 2 kişi hakkında örgüt üyeliği soruşturması yürütülmektedir. Diğer FETÖ yöneticileri dışında tarafımızdan şikayet edilen tek kişi olan Ankara Kuşu Twitter kullanıcısı Oktay Yaşar hakkında ‘Tutuklamaya Yönelik Yakalama Kararı’ çıkarılmıştır” ifadelerini kullandı.

‘ETHEM GÜRBAŞ İSİMLİ ESKİ YARBAY HAKKINDA 16 AYRI YAKALAMA KARARI VAR’

“İftiranın yurt dışı ayağındaki FETÖ mensubu 2 ana fail olan Cevheri Güven ve Ali Yeşildağ hakkında da aynı kararlar çıkarılmıştır” diyen Fiden Okan, şöyle devam etti:

“Ethem Gürbaş isimli eski Yarbay ve hakkında 16 ayrı yakalama kararı bulunan şahsın da FETÖ üyesi olduğu ve yurt dışında bulunduğu tespit edilmiştir. Gözaltına alınan diğer şahısların sorgu ve ifade işlemi devam etmekte olup, müvekkile yönelik eylemler Başsavcılık tarafından kamu görevlisine karşı işlenen suçlar kapsamına alınmıştır. Gelinen noktada FETÖ unsurlarıyla birlikte hareket ettiği savcılık tarafından soruşturulan diğer kişilerin siyasi tutumları nedeniyle olay tarafımızdan büyük bir ciddiyetle takip edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*