Moskova’daki ABD Büyükelçiliğine “Büyük Rusya yeniden doğuyor” mesajı yansıtıldı

Rusya‘nın başkenti Moskova’daki ABD Büyükelçiliği binasına bir grup tarafından projeksiyonla “Büyük Rusya yeniden doğuyor” mesajı yansıtıldı.

Sovyetler Birliği’nin 30 yıl önce 25 Aralık 1991’de Mihail Gorbaçov’un istifası ile dağılmasının yıl dönümünde, Rusya’nın başkenti Moskova’daki ABD Büyükelçiliği binasına bir grup tarafından projeksiyonla çeşitli yazı ve görüntüler yansıtıldı. Büyükelçiliğe ait binaya “Sam amca iyi yıllar. Bundan 30 yıl önce harika bir hediyen vardı. 25 Aralık 1991! Ama artık hediyen olmayacak. Büyük Rusya yeniden doğuyor” yazılarının ardından Sovyetler Birliği bayrağı, Sovyetler Birliği’nin son lideri Mihail Gorbaçov’un istifa ettiği ana ilişkin görüntüsü ve Rusya bayrağı yansıtıldı. Binaya yansıtılan görüntüler arasında 2014 yılında ilhak edilen Kırım’ın haritası, Kerç Boğazı üzerine kurulan köprü ve Rusya’nın balistik füzelerine ait görüntüler de yer aldı.

(Erhan Altıparmak/İHA)Moskova'daki ABD Büyükelçiliğine Büyük Rusya yeniden doğuyor mesajı yansıtıldı

Moskova'daki ABD Büyükelçiliğine Büyük Rusya yeniden doğuyor mesajı yansıtıldıMoskova'daki ABD Büyükelçiliğine Büyük Rusya yeniden doğuyor mesajı yansıtıldı

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.