Metropoll Araştırma’nın son seçim anketinde çarpıcı sonuç: Millet İttifakı 8 puan önde

Metropoll Araştırma’nın “Türkiye’nin Nabzı” araştırmasında katılımcılara “Hangi ittifaka daha yakınsınız” sorusu yöneltildi.

YÜZDE 38 CUMHUR İTTİFAKI’NA YAKIN

Buna göre, seçmenlerin yüzde 44’ü hali hazırda CHP ve İyi Parti‘nin oluşturduğu Millet İttifakı’na yüzde 38’lik kesim ise AK Parti ve MHP’nin bir arada olduğu Cumhur İttifakı’na daha yakın olduğunu belirtti.

YÜZDE 10.6 “FİKRİM YOK” YANITINI VERDİ

İkisine de yakın olmayıp ‘Millet İttifakı’nı tercih ederim’ diyenlerin oranı yüzde 5, ‘Cumhur İttifakı’nı seçerim’ diyenlerin oranı ise yüzde 3 oldu. Böylece, Millet İttifakı’na daha yakınım ve iki ittifaka da yakın değilim Millet’i tercih ederim diyenlerin toplam oranı yüzde 48.7 olurken, Cumhur İttifakı için ise bu oran toplamda yüzde 40.8 olarak gerçekleşti. Katılımcıların yüzde 10.6’sı fikrim yok/cevap yok dedi.

Metropoll Araştırma'nın son seçim anketinde çarpıcı sonuç: Millet İttifakı 8 puan önde

YILBAŞINDAN BU YANA EN YÜKSEK ORAN

Anketteki sorunun parti tercihlerine göre dağılımında ise HDP’ye oy vereceğini kaydeden seçmenin yüzde 82.5’i Millet İttifakı’na yakın olduğunu kaydetti. Kararsız seçmenlerin de yüzde 38.1’i Cumhur İttifakı’na, yüzde 35.3’ü Millet İttifakı’na yakın olduğunu belirtti.

Metropoll Araştırma'nın son seçim anketinde çarpıcı sonuç: Millet İttifakı 8 puan önde

Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait tüm geçmiş seçim sonuçları. Haberler.com – Son Dakika Haberleri Erdem Aksoy Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Son Dakika Haberleri MetroPOLL'ün ittifak anketinde yüzde 8'lik fark dikkat çekti

MetroPOLL’ün ittifak anketinde yüzde 8’lik fark dikkat çekti

Kılıçdaroğlu'nun 'Siyasi cinayetler' çıkışı sonrası bir iddia da İYİ Parti'den: Suikast duyumlarımız var

Kılıçdaroğlu’nun “Siyasi cinayetler” çıkışı sonrası bir iddia da İYİ Parti’den: Suikast duyumlarımız var

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir