Memleketler arası Vestel Manisa Yarı Maratonu koşuldu

Bu yıl birinci sefer düzenlenen Milletlerarası Vestel Manisa Yarı Maratonu, 10 ve 21 kilometrelik iki etapta 1624 kişinin iştirakiyle koşuldu.

Vestel, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi iş birliğiyle düzenlenen yarı maratonun startı, Vali Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün, Vestel Üst Yöneticisi Turan Erdoğan ve Atletizm Federasyonu Lideri Fatih Çintimar tarafından Atatürk Kent Parkı önünden verildi.

10 ve 21 kilometrelik iki parkurda koşulan yarışa yerli ve yabancı atletlerle vatandaşların da bulunduğu 1624 kişi katıldı.

Yarışta 21 kilometreyi 01.04.29’luk dereceyle tamamlayan Kenyalı atlet Boaz Kiptoo Kiplagat birinci olurken, Hüseyin Can ikinci, Ahmet Alkanoğlu üçüncü oldu.

Bayanlarda ise tıpkı kategoride 01.23.02’yle Ezgi Kaya birinciliği elde etti. Derya Kaya ikinci, Serra Sude Kökduman üçüncü oldu.

10 kilometrelik kategoride ise erkeklerde 34.29’luk derecesiyle Hamdullah Ablay birinci, Hasan Uzun ikinci, Mustafa Can Akbülen üçüncü oldu.

Bayanlarda da 40.55’lik derecesiyle Hasret Işık birinci sırayı alırken İpek Öztosun ikinci, Şükran Güneş Bayar üçüncüğü elde etti.

Yarı maratonda dereceye girenlere madalya, kupa ve Vestel ikram çeki verildi.

Öte yandan Türkiye Beyazay Derneği aracılığıyla yürütülen kampanya kapsamında koşu için alınan kayıt fiyatlarıyla görme engelliler için Vestel City’de WeWALK Akıllı Baston üretileceği ve engelli gençlere ikram edileceği belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.