HDP’li vekilin teröristlerle fotoğrafı çıkan oğlu gözaltına alındı

Kandil’de PKK terör örgütünün kelamda üst seviye yöneticileriyle görüşmeler yaptığı fotoğraflara yansıyan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Cemre, Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü’ne 20 Haziran’da elektronik posta yoluyla bir ihbarda bulunuldu.

İhbarda, HDP Milletvekili Kaya’nın oğlu Muhammed Cihad Saatçioğlu’nun Kandil’e giderek PKK’lı teröristlerin kelamda yöneticileriyle görüşmeler yaptığı belirtilerek, bu görüşmelere ait kimi fotoğraflar paylaşıldı.

İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, Cihad Saatçioğlu’nun soyadını mahkeme kararıyla “Cemre” olarak değiştirdiğini ve Bayramiç’te yaşadığını tespit etti.

Cemre’nin, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride aranan PKK/KCK terör örgütü mensuplarıyla kırsal alanda çekilmiş fotoğraflarının yanı sıra 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilen çukur hareketleri sırasında PKK mensuplarınca kurulan barikatlar önünde fotoğrafının olduğu ortaya çıktı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki hudut kapılarından çok sayıda giriş çıkış kaydı bulunduğu da tespit edilen Cemre’nin, bu sabah Bayramiç’te gözaltına alındığı, meskeninde ve otomobilinde arama yapıldığı bildirildi.

ÇANAKKALE VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Çanakkale Valiliği, hususla ilgili yaptığı açıklamada, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı uyumunda İstihbarat ve TEM gruplarınca Bayramiç’te bugün düzenlenen operasyon sonucu yakalanan şüphelinin adresindeki aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeye el konulduğunu bildirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.