Havalar Isındı Ve Kâbus Geri Döndü! Sıcakta Çok Terlemeyi Önlemek İçin Hangi Deodorantı Kullanmalıyız?

Yazın gelmesiyle birlikte açık havaya çıkma isteği artıyor. Tahminen deniz kenarında deniz melteminin tazeliğinin tadını çıkarmak için ya da dağların yüksek yerlerindeki serinlikten yararlanmak için tatile gitmek isteye bilirsiniz. Lakin denizin meltemini ya da dağların serinliğini her vakit bulmak imkansız. Kentte kalan ve bilhassa de çalışan beşerler hem sıcaklarla hem de terle uğraşıyorlar.

YAZIN TERLEMEK OLAĞAN DE KOKUSU OLMASA

Nisan ayının gelmesi ile birlikte terleme meseleleri da başlıyor. Bilhassa yaz aylarında daha fazla terliyoruz. Sağlıklı olan herkes terler. Terlemek ayıp bir şey değil. Uzmanlar terlemeyi yüksek sıcaklıklara karşı fizyolojik bir tepki olarak kabul ediyorlar. Fakat kent hayatında oradan oraya koşturan beşerler için terlemek nitekim bir kabustur.

Aşırı terlemeyi önlemeye yönelik tahliller arayan uzmanlar endikasyonlarından ilham alarak terlemenin önüne geçmek ya da daha az terlenmesini sağlamak için çalışıyorlar.

AŞIRI TERLEYENLERİN İMDADINA HAKİKAT DEODORANTLAR YETİŞİYOR

Aşırı terleyenlerin ya da terlemeyi kendisine sorun yapan insanların hayatlarını kabusa çevirmesine gerek yok. Bilim insanları, birkaç temel özelliğe dayalı olarak gerçek deodorantı seçmenin terleme ve ter kokusunu önlemekte tesirli olacağını belirterek yanlışsız seçimin kıymetini vurguluyor.

SEÇECEĞİNİZ DEODORTANTLAR BİLHASSA ANTİBAKTERİYEL OLMALIDIR

Uzman isimler terlemenin önüne geçmek için deodorantların kıymetli olduğunu vurguluyorlar. Bilhassa antibakteriyel özelliklere sahip deodorantlar tercih edilmelidir. Uzmanlar antibakteriyel özelliklere sahip olan deodorantların bakterilerin çoğalmasını sonlandırmada daha tesirli olduğunu belirtiyorlar. Bakteri oluşumunu engelleyen antibakteriyel özelliklerdeki deodorantlar böylelikle makus kokuyu da daha oluşmadan engelliyorlar.

ALÜMİNYUM HİDROKSİT İÇERE DEODORANTLAR DERİDEKİ GÖZENEKLERİ BİR KAÇ SAATLİĞİNE TIKIYORLAR

Uzmanlar terlemeyi önleyen deodorantlarda son vakitlerde bilhassa alüminyum hidroksit kullanıldığını belirtiyorlar. Antibakteriyel özelliğinin yanında deodorantlarda bir de alüminyum hidroksit kullanıldıysa terleme problemine iki kat daha fazla tahlil oluyor. İçeriğinde alüminyum hidroksit kullanılan deodorantlar terlemeyi önleyici özelliklere sahiptirler ve birkaç saatliğine terin kaçabileceği gözenekleri tıkarlar. Bu durumda da terleme doğal olarak azaltır.

DEODORANTLARI DUŞTAN SONRA KULLANMAK DAHA ETKİLİDİR

Uzmanlar terlemeye karşı kullanılacak olan deodorantı duştan sonra sıkmanın daha sağlıklı olduğunu belirtirken duştan sonra kullanılan deodorantın tesirinin daha uzun olduğunu açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.