Fransa’dan DEAŞ terör örgütüne ağır darbe Başına 5 milyon dolar ödül koyulan Sahraaltı Afrika lideri öldürüldü

Fransa, terör örgütü Deaş‘a yönelik Mali’de düzenlediği operasyona dair kritik bir gelişmeyi dünya kamuoyuna duyurdu. Fransız ordusunun Mali’de görev yapan gücü, DEAŞ’ın Sahraaltı Afrika’daki bir numaralı ismi Adnan Abu Walid al-Sahrawi’yi öldürdüklerini açıkladı.

MACRON GELİŞMEYİ DOĞRULADI

Ordunun gerçekleştirdiği operasyonun ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, gelişmeyi doğruladı.

“KAHRAMANLARIMIZIN FEDAKARLIKLARI BOŞA GİTMEYECEK”

Macron açıklamasında, “Adnan Abou Walid al Sahraoui, DEAŞ’ın Sahraaltı Afrika’daki lideri Fransız güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Bu terörist gruplarla bölgedeki mücadelemizde bir başka başarı. Terörle mücadelede hayatını kaybeden kahramanlarımızın fedakarlıkları boşa gitmeyecek. Afrikalı, Avrupalı ve Amerikalı ortaklarımızla beraber bu mücadeleyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

ABD’DEN BAŞINA 5 MİLYON DOLAR ÖDÜL

Sahraoui, Mali, Nijer ve Burkina Faso gibi ülkelerdeki eylemlerin baş sorumlusu olarak gösteriliyor. Sahraoui, 2020 yılında Fransız yardım gönüllülerinin öldürülmesi ve 2017 yılında Nijer’de Abd askerlerine yönelik saldırıların ardından aranıyordu. ABD söz konusu saldırıların ardından Sahroui’nin başına 5 milyon dolar ödül koymuştu.

Fransa'dan DEAŞ terör örgütüne ağır darbe! Başına 5 milyon dolar ödül koyulan Sahraaltı Afrika lideri öldürüldüHaberler.com – Son Dakika Haberleri Erdem Aksoy Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Son Dakika Haberleri Taliban'ın kurduğu geçici hükümette kriz! Başbakan ve bakan birbirine girdi

Taliban’ın kurduğu geçici hükümette kriz! Başbakan ve bakan birbirine girdi

30 yıl tırnaklarını kesmeyen kadının görüntüsü hayrete düşürdü

30 yıl tırnaklarını kesmeyen kadının görüntüsü hayrete düşürdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir