CHP’den Erdoğan’a: Siz devlet değilsiniz, devlet 84 milyonundur

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın “Kim AK Parti’ye saldırıyorsa Türkiye’ye saldırıyordur” açıklamasına reaksiyon göstererek, “Erdoğan, siz devlet değilsiniz, devlet 84 milyonundur. Kendinizi devlet yerine koymayın yarın aslında o koltuktan kalkmak zorunda kalacaksınız” diye konuştu.

CHP’nin Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, partisinin Ordu Vilayet Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Torun’un, açıklamasından öne çıkanlar şu halde:

“ERDOĞAN, SİZ DEVLET DEĞİLSİNİZ”

“Erdoğan bir açıklama yaptı. ‘Kim bana saldırıyorsa kim AK Parti’ye saldırıyorsa Türkiye’ye saldırıyordur’ dedi. Kendini devlet gören bu anlayış nasıl bir anlayıştır? Bir parti devleti mi olduk da haberimiz yok? Siyasi partiler iktidara gelirler, yönetirler, seçilemezlerse sarfiyatlar. Erdoğan’a seslenmek istiyorum: Siz devlet değilsiniz. 84 milyonundur devlet, sizin değil. Kendinizi devlet yerine koymayın yarın aslında o koltuktan kalkmak zorunda kalacaksınız. Bu millet sizi getirdiği üzere götürmesini de bilecektir.”

“3600 EK GÖSTERGE SEÇİM YATIRIMI”

(3600 ek gösterge) “Her seçim devrinde kelam verildi. Biz bununla ilgili teklifler önergeler verdik. Fakat Erdoğan görüyor ki halk nezdinde bir karşılığı kalmadı, sanki ne yaparım da ben karşılığımı artırırım eforu içerisinde. Evet 3600’ü çıkarmanız çok değerli lakin keşke daha evvel bu mağduriyeti engelleyebilseydiniz. Bunu bir seçim yatırımı olarak yapmasaydınız.”

“6’LI MASA ERDOĞAN’IN KİMYASINI BOZDU”

“6’lı masa Erdoğan’ın kimyasını bozmuş. Yatıyor kalkıyor 6’lı masayı karalamak için her türlü iftirayı atıyor. 6’lı masa için en son ‘kukla’ dedi. Erdoğan’a şunu söylemek isterim: Asıl kukla Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş lideri olmakla övünenlerdir. Asıl kukla, Trump’ın, Merkel’in talimatıyla cezaevinden adam çıkaranlardır. Asıl kukla Türkiye’nin onurunu Suudi konsolosluğunun bahçesine gömenlerdir. Bu millet kimin ne olduğunu çok güzel biliyor. Bu tabir de kendisinin haddini aşan bir tabirdir.”

“BAKAN NEBATİ MÜKEMMELLER DİYARINDA”

“Komedi sinemalarına husus olacak bir Maliye Bakanımız var. TÜİK enflasyonu % 73 olarak açıkladı gerçek enflasyon % 160’ı geçmiş durumda. Vatandaş perişan, çaresiz ancak Bakan Nebati mükemmeller diyarında. Bize daima gülücükler veriyor, göz kırpmayı bıraktı artık. Son açıklamasında da; ‘Biz enflasyonu düşürmeyi değil, büyümeyi tercih ettik’ diyor. Sayın Bakan yani şunu mu itiraf ediyorsunuz: Enflasyon yükseliyor, bunun sebebi biziz, bu da çok umurumuzda değil. Halk ezilmiş, meskenine ekmek götüremez hale gelmiş, fakirleşmiş bizim umurumuzda değil, biz büyüyoruz. Büyüyoruz da palavra. Lakin gerçek; bu halkı enflasyona ezdirdiniz.”

“PİŞKİNLİĞİN HESABINI SANDIKTA VERECEKSİNİZ”

“Yetmiyor, yüzü bile kızarmadan, “Enflasyon sürat kesti” diyor. Milletin haliyle alay ediyor. Bu da yetmiyor, “Fiyatları yükselten 65 bin kişiyi tespit ettik. Onların canına okuyacağız” diyor. Geçmiş olsun Sayın Bakan. Millet perişan millet ezildi artık. Milletin artık sizin yalanlarınıza karnı tok. Bu ortaya koyduğunuz pişkinliğin hesabını da sandıkta vereceksiniz.”

“UÇAKLAR DEĞİL, MİLLETİN PARASI UÇTU”

“Bu iktidarın milletin parasını nasıl iç ettiğine bir örnek vermek isterim. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 2021 raporu yayınlandı. Bu rapora nazaran, 2021 yılında devlet, yolcu garantili havalimanlarına 161 milyon euro, yani yaklaşık 2 milyar 800 milyon lira para ödedi. Hani Erdoğan, “devletin cebinden tek kuruş çıkmıyor” diyordu ya. Görülüyor ki havalimanlarında uçaklar değil, milletin parası uçtu, heba oldu.”

“ERDOĞAN’IN TAHRİKLERİYLE HAREKET ETMEYİZ”

(Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soru üzerine) “Erdoğan ne vakit açıkladı adaylığını? Biz Erdoğan’ın ağzından ‘ben Cumhurbaşkanı adayıyım’ diye duymadık. Evet sarayın destekçisi söyledi bunu, birtakım kurmayları da söyledi lakin Erdoğan’dan hiç duymadık. Elbette ki 6’lı masa adayını çıkaracaktır ve Türk milletinin itimadını kazanarak kesinlikle vazifeye gelecektir. Bundan kimsenin kaygısı olmasın. Biz o denli Erdoğan’ın tahrikleriyle, diğerlerinin sözüyle hareket etmeyiz. Yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz. Türkiye’yi kucaklayacak, hiç kimseyi ötekileştirmeyecek, bu ülkede barışı, huzuru, refahı sağlayacak, bu ülkeyi düzlüğe çıkaracak adayımızı da açıklayacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.