Cemil Ertem kimdir? Cemil Ertem kaç yaşında, nereli? Cemil Ertem hayatı ve biyografisi!

Çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarda dikkatleri çeken Cemil Ertem hakkında araştırmalar yapılıyor. Cemil Ertem kimdir? Cemil Ertem kaç yaşında, nereli? Cemil Ertem hayatı ve biyografisi!

CEMİL ERTEM KİMDİR?

Düzce’de doğdu. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde finans üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı. Nokta, Forbes, BirGün, Taraf, Star ve Akşam gibi yayınlarda köşe yazarlığı yaptı. Aynı dönemde, ATV’deki ana haber bültenlerinin ekonomi ve siyaset editörlüğü de yürütmüştür. 2011 yılında, MÜSİAD tarafından “En İyi Ekonomi Yazarı” ödülüne layık görüldü.

2014 yılında, dönemin cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ekonomiden sorumlu başdanışman olarak atanmadan önce bir süre İstanbul ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde bilgi ekonomisi, ekonomi politikası, alternatif büyüme ve para teorileri dersleri verdi. 13 Ağustos 2018 tarihinden beri VakıfBank’ta yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Ertem, aynı zamanda Milliyet[2] ve Daily Sabah gazetelerinde de köşe yazarlığı yapmaktadır.

??Yıl sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla güncel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler (@Haberler) November 23, 2021

Dolar rekor kırarak 12 ?’yi gördü?

Peki doların yükselişi sizce devam edecek mi? #Dolar #Dolar12

— Haberler (@Haberler) November 23, 2021

Haberler.com – Gündem

Haberi Kaydet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir