Beyonce’den Tina Turner’a saygı duruşu: O olmasaydı burada olamazdım

İsviçre’nin Zürih yakınlarındaki evinde hayatını kaybeden müzik dünyasının efsanevi ismi Tina Turner, tüm hayranlarını yasa boğdu. Rock’n roll ikonunun binlerce hayranından biri olan Grammy ödüllü şarkıcı Beyonce, sahnede Turner’ı andı.

“TINA TURNER OLMASA BU SAHNEDE OLAMAZDIM”

83 yaşında hayatını kaybeden şarkıcının kariyerinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Beyonce “Eğer benim hayranımsanız, Tina Turner‘ın da hayranı sayılırsınız. Çünkü Tina Turner olmasaydı ben bu sahnede olamazdım” dedi.

Paris’te konser veren 41 yaşında şarkıcı “Onun ihtişamına şahit olabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum” ifadelerini kullandı.

İkili, 2008 Grammy Ödülleri’nde Turner’ın “Proud Mary” şarkısını birlikte seslendirmişti.

ÖLÜM NEDENİ BELLİ OLDU

Zürih yakınlarındaki evinde hayatını kaybeden müzik dünyasının efsanevi ismi Tina Turner’ın ölüm nedeni 48 saat sonra açıklandı. 83 yaşında yaşama veda eden ve ölümüyle hayranlarını yasa boğan “rock ‘n’ roll kraliçesi”nin doğal sebeplerden dolayı hayatını kaybettiği duyuruldu.

Uzun süredir mücadele ettiği bir hastalık sonrası hayatını kaybettiği belirtilen Turner, hayatının son yıllarında kanser, inme ve böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunları yaşamıştı. Ünlü şarkıcı, mart ayında Uluslararası Dünya Böbrek Günü’nün önemli, olduğunu söylerken, “Çünkü böbrekler iflas eder. İşte bu yüzden bugün size söylüyorum: Böbreklerinize sevgi gösterin! Bunu hak ediyorlar” demişti.

Turner, 2017 yılında, eşi Erwin Bach’ın organlarından birini şarkıcıya bağışlamasıyla böbrek nakli geçirmişti.

Ayrıca Turner’a bir yıl önce de bağırsak kanseri teşhisi konmuştu. Sanatçı 2013 yılında da felç geçirmiş ve yürüyemez hale gelmişti. Turner, felç geçirdikten 10 gün sonra hareket kabiliyetini yeniden kazanmayı başarmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir